Et en plus, je parle français !

Dny Frankofonie 2018 jsou mimojiné momentem spuštění naší významné celostátní kampaně s názvem « Et en plus, je parle français », která má za cíl propagovat francouzštinu v České republice.

Kampaň « Et en plus, je parle français » byla zahájena Francouzským institutem v Paříži, Ministerstvem Evropy a zahraničních věcí, Mezinárodní organizací Frankofonie a Nadací Francouzských aliancí. Kampaň byla převzata v mnohých zemí světa a vždy se snažila vyvrátit tradiční obraz francouzštiny tím, že představila rozmanité profily frankofonních osob dané země s rozmanitými profesemi.
Francouzský jazyk, oblíbený pro svou melodičnost a často spojovaný zejména se světem umění a kultury, je nicméně rovněž jazykem zaměstnání, obchodu, inovace, digitálního světa a médií.

Naše kampaň je tvořena sérií fotografií, jež zachycují známé i neznámé české osobnosti v jejich každodenním prostředí. « Et en plus, je parle français » tak spojuje všechny tyto osobnosti, jež sdílí lásku k francouzštině (a jiným jazykům) a podává tak modernější obraz tohoto jazyka.
Mluvíte francouzsky ?
Ukažte rovněž svůj příběh, pošlete nám svou fotografii a staňte se další tváří Frankofonie v České republice.
Nezáleží na tom, jak dobře francouzsky mluvíte, ani proč jste se ji začali učit. Francouzština má sloužit zejména ke komunikaci a proto se do kampaně mohou zapojit i začátečníci.

Zaujala Vás kampaň ?
Sledujte tuto stránku a již 2. dubna 2018 se dozvíte více detailů o naší celostátní soutěži.